- Additional Information
-
Additional Information
Opis do edycji No Króki opis Seachem Reef Builder to skoncentrowany preparat, do podnoszenia twardości węglanowej KH w akwarium morskim. KH jest niezbędna do budowy szkieletów koralowców twardych i pancerzy skorupiaków. Stabilizuje kwasowość pH. Wygodny w użyciu proszek.
Kluczowe cechy - Skoncentrowany preparat podnoszący KH
- Stabilizuje pH
- Potrzebny do budowy szkieletów koralowców twardych i pancerzy skorupiaków
- Ma postać proszku
- Łatwy w użyciu
- Wymaga rozpuszczenia
- Oryginalne opakowanie
Opis produktu - new Preparat Seachem Reef Builder to produkt cenionej marki, specjalizującej się w produkcji preparatów dla akwariów morskich. Zadaniem preparatu jest podnoszenie i utrzymywanie na stabilnym poziomie twardości węglanowej KH w akwariach morskich, zasiedlonych przez koralowce twarde. Umożliwia wyrównywanie nagłych spadków twardości węglanowej, stabilizuje pH. Przywraca równowagę jonową w zbiorniku.
Twardość węglanowa KH, inaczej alkaliczność, to jeden z najważniejszych parametrów wody w akwarium morskim. Określa się go w stopniach niemieckich dKH, jednak częściej używa się skrótu KH. Poziom twardości węglanowej oznacza ilość jonów wodorowęglanowych HCO3- w wodzie. Im więcej jonów tym wyższe jest KH. Jony wodorowęglanowe pełnią bardzo ważne funkcje w akwarium. Są czynnikiem buforowym pH. Im wyższy poziom twardości węglanowej KH, tym mniejsze są wahania pH, czyli kwasowości. Ten parametr potrafi się dynamicznie zmieniać w cyklu dobowym. Ponieważ wraz ze zmianami pH rośnie i maleje toksyczność różnych związków w wodzie, a zwłaszcza amoniaku, ważne jest aby pH było stabilne.
Kolejnym ważnym zadaniem jonów wodorowęglanowych w akwarium jest zwiększenie przyswajalności wapnia przez organizmy morskie. Wapń wraz z jonem wodorowęglanowym wykorzystywany jest do budowy szkieletów przez koralowce, ślimaki, małże, glony wapienne itp.
Konsumpcja HCO3- zależy od wielu czynników, takich jak: obsada, temperatura wody czy oświetlenie. Optymalny poziom twardości węglanowej w akwarium morskim wynosi ok. 6,5 - 8. W naturze parametr ten jest niemal niezmienny i jego wartość wynosi ok 7.
Alkaliczność to jeden z parametrów, który powinieneś kontrolować w swoim akwarium przy pomocy specjalnych testów. Dzięki temu w łatwy sposób możesz określić aktualny poziom KH oraz jego ubytek np. w ciągu tygodnia.
Poziom KH bez trudu podniesiesz stosując Seachem Reef Builder. Ma formę proszku, a jego stosowanie jest bardzo proste. Wystarczy odmierzyć odpowiednią dawkę, rozpuścić w wodzie RODI i wlać do akwarium w miejscu silnego przepływu wody.
Preparat jest wydajny, 3 g (1/2 płaskiej łyżeczki) wystarcza na 150 l (40 galonów amerykańskich). Stosuje się go zwykle dwa razy w tygodniu. Każde 3 g na 150 l podniesie zasadowość o około 0,25 meq/l. Ilość preparatu lub częstotliwość podawania można regulować, ale nie należy przekraczać 12 g na 150 l dziennie. Podnoś KH stopniowo nie szybciej niż o 0,5 stopnia na dobę, tak aby zwierzęta akwariowe zdążyły zaadaptować się do zmieniających się warunków.
W skład kompletu wchodzi:
- Seachem Reef Builder 600 g
- Oryginalne opakowanie
Gratisy No Sposób użycia - Odmierz odpowiednią ilość.
- Rozpuść w 250 ml wody RODI.
- Roztwór dozuj do akwarium.
Dawkowanie: 3 g (1/2 płaskiej łyżeczki) na 150 l (40 galonów amerykańskich) dwa razy w tygodniu. Każde 3 g na 150 l podniesie zasadowość o około 0,25 meq/l. Sprawdzaj zasadowość co 2 tygodnie i odpowiednio dostosowuj ilość preparatu lub częstotliwość podawania do potrzeb Twojego akwarium. Nie przekraczaj dawki 12 g na 150 l dziennie.
Specyfikacja Seachem Reef Builder Opakowanie puszka Waga netto 600 g Akwarium morskie ✓ Akwariun słodkowodne x Dostępne produkty Seachem Reef Builder 300 g
Seachem Reef Builder 600 gTrzmiel radzi Jeżeli wykorzystujesz pompy dozujące, ustaw je tak, aby podawały kolejne preparaty w odstępach co najmniej 10 minut. Składniki różnych preparatów mogą reagować ze sobą, zanim rozpuszczą się w wodzie akwariowej. W wyniku tych reakcji powstają substancje, takie jak węglan wapnia, który nie rozpuszcza się w wodzie, a więc koralowce nie mogą go wykorzystać.
- Reviews
-