- Description
-
Details
TERMOMETR DO OCZKA WODNEGO
- pływający termometr do oczka
- posiada wyraźną skalę co umożliwia wygodny odczyt temperatury
- ciekawy wygląd przedstawiający żabkę na kawałku liścia
TERMOMETR DO OCZKA WODNEGO
Pływający termometr do oczka wodnego z żabką, która unosi się nad powierzchnią wody.
Termometr posiada wyraźną skalę i umożliwia wygodny odczyt temperatury.
- Additional Information
-
Additional Information
Opis do edycji TERMOMETR DO OCZKA WODNEGO
- pływający termometr do oczka
- posiada wyraźną skalę co umożliwia wygodny odczyt temperatury
- ciekawy wygląd przedstawiający żabkę na kawałku liścia
TERMOMETR DO OCZKA WODNEGO
Pływający termometr do oczka wodnego z żabką, która unosi się nad powierzchnią wody.
Termometr posiada wyraźną skalę i umożliwia wygodny odczyt temperatury.
Króki opis Happet pływający termometr do oczka wodnego, z żabką, która unosi się nad powierzchnią wody. Pozwala wygodnie kontrolować temperaturę wody w zbiorniku. Dokładna i wyraźna skala w stopniach Celsjusza i Fahrenheita. W zestawie linka do mocowania na brzegu.
Kluczowe cechy - Pływający termometr do oczka wodnego
- Ciekawy wygląd przedstawiający żabkę na kawałku liścia
- Wygodna kontrola temperatury wody
- Precyzyjna skala Celsjusza i Fahrenheita
- Szunr mocujący o długości 0,5 m
- Pomaga w dawkowaniu pokarmu dla ryb
- Wygodny w użyciu
Opis produktu - new Choć temperatura to jeden z najważniejszych parametrów jakości wody w oczku, to często jest ona ignorowana. A to właśnie od niej uzależnionych jest wiele zjawisk zachodzącym w zbiorniku wodnym np. rozpuszcalność tlenu. W okresie zimowym, gdy temperatura wody spada zwalnia lub wręcz ustaje wiele procesów biologicznych. Natomiast wraz z nadejściem wiosny temperatura wody rośnie i oczko budzi się do życia. Pracę rozpoczynają pożyteczne mikroorganizmy przetwarzające osady denne, a ryby zaczynają intensywniej żerować. Po zimie zapasy tłuszczu są na wyczerpaniu i głód zaczyna doskwierać naszym podopiecznym. Dlatego też gdy temperatura wody dochodzi do 10˚C, ryby wyruszają na żer. Wtedy też powinniśmy rozpocząć ich dokarmianie. Karpie, liny czy karasie najintensywniej pobierają pokarm w temperaturze między 18 a 24˚C i potrzebują wysokoenergetycznego pokarmu dostosowanego do szybkiego metabolizmu.
Jednak zbyt wysoka temperatura także sprawia problemy posiadaczom zbiorników wodnych. Im cieplejsza woda, tym mniejsza ilość rozpuszczonego w niej tlenu. A to może doprowadzić do przyduchy i w rezultacie do śnięcia obsady. Dlatego też ważne jest, aby niezależnie od pory roku, stale kontrolować temperaturę wody w oczku.
Happet Termometr żabka został zaprojektowany z myślą o właścicielach przydomowych zbiorników wodnych. Zamknięty w pływającej obudowie termometr ułatwia mierzenie temperatury w górnych partiach wody, gdzie jest ona najcieplejsza. Linka o długości 0,5 m, sprawia, że wygodnie przymocujesz termometr na brzegu. Nie odpłynie on poza Twój zasięg i będziesz mógł go wyłowić w każdym momencie, aby sprawdzić temperaturę bez wchodzenia do wody.
Precyzyjna i wyraźna podziałka obejmuje skalę w stopniach Celsjusza oraz jej odpowiednik w stopniach Fahrenheita. Termometr ten, zamknięty w odpornej na uszkodzenia obudowie jest bezpieczny w użytkowaniu i nie zawiera szkodliwej dla środowiska rtęci. Termometr posiada ciekawy wygląd przedstawiający żabkę na kawałku liścia.
Kontrolując temperaturę wody przy pomocy termometru będziesz mógł zaplanować prace serwisowe i zapobiegniesz problemom. Bez trudu wyznaczysz początek dokarmiania ryb w oczku czy zadbasz o dodatkowe napowietrzanie w przypadku zbyt wysokich temperatur.
W skład kompletu wchodzi:
- Termometr pływający żabka Happet
Gratisy No Sposób użycia - Wyjmij termometr z opakowania.
- Przymocuj linkę zabezpieczającą na brzegu oczka wodnego.
- Umieść termometr w wodzie.
Specyfikacja Happet Termometr żabka Nr art. O003 Zakres pomiaru -30-50˚C, -20-120˚F Wymiary termometru (długość / średnica) 20 / 3 cm Wymiary żabki na górze termometru (długość / szerokość) 10 / 4,5 cm Długość sznurka 0,5 m Trzmiel radzi Gdy temperatura spada poniżej zera, na powierzchni wody tworzy się lód. Aby zapobiec niedoborom tlenu, zastosuj specjalne grzałki, które będą tworzyć przerębel i umożliwiać wymianę gazową w okresie zimowym.
- Reviews
-